Bestyrelsen

Bestyrelsen for WBQA Danmark findes ved den stiftende generalforsamling. Arbejdet med at sidde i bestyrelsen er non-profit og det kræves at man har en aktiv interesse i grill og BBQ for at kunne sidde med i bestyrelsen.

Pia Eccles Serup

Formand
Ansvar: Presse, frivillige, lokation

pia@dbqa.dk

Steen Dunker

Næstformand
Ansvar: Sponsorer

steen@dbqa.dk

Mads Sandager Rønnedal

Kasserer
Ansvar: Teams

mads@dbqa.dk

Christian Klint Andersen

Medlem af bestyrelsen
Ansvar: Præsident, web

christian@dbqa.dk

Johnny Hansen

Medlem af bestyrelsen
Ansvar: Dommere

johnny@dbqa.dk

Emil Dunker-Haagensen

Medlem af bestyrelsen
Ansvar: SoMe

emil@dbqa.dk

Kontakt udvalgende